Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výroba vodní dýmovnice

2. 9. 2009

Výroba vodní dýmovnice

Je mnoho různých způsobů, jak si vyrobit vlastní vodní dýmku. Abychom vůbec mohli začít, je důležité pochopit princip jejího fungování. Díky vzniklému podtlaku při nasávání je kouř ze spalovaného tabáku (který se nachází v korunce) hnán trubicí do nádoby s vodou. Vyústění trubice je několik centimetrů pod úrovní hladiny. Tak vznikají vzduchové bubliny stoupající k hladině. Při této cestě se kouř obsažený v bublinách ochladí a očistí od většiny nečistot a poté je dále nasáván do šlauchu.
Při znalosti tohoto základního schématu by už neměl být problém dýmku sestavit. Nejjednoduší postup, který mě napadl je tento:


Budete potřebovat:

1. láhev se šroubovacím víčkem (např. láhev od okurek, každopádně asi bude lepší víčko o větším průměru)
2. dvě trubičky (např. skleněné nebo kovové)
3. hadičku (můžete použít třeba šlauch od pumpy na kolo, ale nedoporučují se výrobky z PVC)


Postup:Do víčka provrtejte dvě dírky, kterými pak prostrčíte trubičky. Na delší trubičku, jejíž konec bude pod úrovní hladiny vody, připevněte korunku. Můžete si ji buď vyrobit, nebo koupit v obchodě. Pokud je korunka nasazovací, je vhodné použít navíc těsnění. Stejně tak by měly být dobře utěsněny mezery v místech, kde vcházejí trubičky do láhve. Na kratší trubičku, která bude nad vodní hladinou, připevněte hadičku a dýmka je hotova.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář